
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16LX MB90435 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-16LX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 16MHz |
| Connectivity: | EBI/EMI, SCI, Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 81 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.5V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x8/10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB90438LSPMC-G-561E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64LQFP
IC MCU 8BIT 4KB OTP 28SOIC
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 44QFN
RES 0.01 OHM 2W 3008 WIDE
IC MCU 16BIT 128KB MROM 100LQFP
CAP TRIMMER 1.8-10PF 300V TH
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY