
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/G12 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, UART/USART |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 14 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 11x8/10b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 20-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 20-LSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F10367ASP#V5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64TQFP
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16SSOP
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20LSSOP
RECT W/G TERM, 3.95-5.85 - WR187
RECT W/G TERM MED POW, 3.30-4.90