
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | eZ80® Acclaim!® |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | eZ80 |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 50MHz |
| Connectivity: | Ethernet, I²C, IrDA, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 32 |
| Program Memory Size: | 256KB (256K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EZ80F91AZA050EG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 144FLQFP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48TQFP
THICKFILM RESISTOR 0805
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO214AC
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 144LQFP
3600 PRE-TERM ASSY WHI 235FT