
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SuperH® SH7147 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Core Processor: | SH-2 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 64MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, SCI, SSU |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 57 |
| Program Memory Size: | 512KB (512K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 16x12b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LFQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DF71476AK64FPV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48TQFP
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 32LQFP
MOSFET N-CH 30V 60A/400A 8DFN
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLSH 100LFQFP