TC333LP32F200FAALXUMA1
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100TQFP
Catalog
Embedded - Microcontrollers
DataSheet
TC333LP32F200FAALXUMA1 PDF
Type Description
Series:AURIX™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Core Processor:TriCore™
Core Size:32-Bit
Speed:200MHz
Connectivity:ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, LINbus, QSPI, SENT
Peripherals:DMA, I²S, PWM, WDT
Number of I/O:-
Program Memory Size:2MB (2M x 8)
Program Memory Type:FLASH
EEPROM Size:-
RAM Size:248K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):3.3V, 5V
Data Converters:-
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TA)