
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | STM32F0 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 48MHz |
| Connectivity: | HDMI-CEC, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 54 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.65V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 19x12b; D/A 1x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 64-UFBGA |
| Supplier Device Package: | 64-UFBGA (5x5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2940 |
Current price of STM32F058R8H7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 192KB FLASH 64UFBGA
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 36WFLGA
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100TQFP
CBL FMALE TO MALE 8POS 4.92'
IC MCU 32BIT 8MB FLASH 416MAPBGA
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48LQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64UFBGA