
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S32K |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4F |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 80MHz |
| Connectivity: | CANbus, FlexIO, I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 89 |
| Program Memory Size: | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 4K x 8 |
| RAM Size: | 128K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x12b SAR; D/A1x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LBGA |
| Supplier Device Package: | 100-MAPBGA (11x11) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FS32K146HRT0VMHR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MICROCONTROLLER, 8-BIT, 6805 CPU
MICROCONTROLLER, 8 BIT, LC8XX CP
IC MCU 32B 2.112MB FLASH 208TQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP
CBL FMALE TO WIRE LEAD 5P 1.64'
XOVERCORD BCAT5E CMR GY 15FT
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100MAPBGA