
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL78/L1C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | RL78 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 24MHz |
| Connectivity: | CSI, I²C, LINbus, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 55 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | 8K x 8 |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 11x8/12b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 85-VFLGA |
| Supplier Device Package: | 85-VFLGA (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of R5F111NEGLA#W0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 6MB FLSH 256MAPPBGA
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80LQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64UFBGA
PWR XFMR LAMINATED 48VA TH
PLA 1.75MM RED 1KG REEL
WING PRESS LOCK THUMB SCREW KNOB
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 85VFLGA