
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-8L MB89480 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-8L |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 12.5MHz |
| Connectivity: | Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 39 |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 4x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB89485-G-212-CHIP-CN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT LFQFP
IC ANALOG
IC MICROCONTROLLER 120LQFP
IC VIDEO SILICON TUNER 48HVQFN
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A PPAK
SERVO DRIVER 13.4A 240V LOAD
IC MCU 8BIT 16KB MROM