
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-8L MB89560A |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-8L |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 12.5MHz |
| Connectivity: | Serial I/O, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 50 |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-BQFP |
| Supplier Device Package: | 80-PQFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB89567APF-G-210-BNDE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MICROCONTROLLER
IC MCU 8BIT 4KB MROM 64QFP
IC MCU 16BIT LFQFP
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1808
CAP CER 4.7UF 16V X5R 1210
CONN RCPT 32P SOLDER 25AWG GOLD
IC MCU 8BIT 32KB MROM 80PQFP