
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MAXQ® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | MAXQ |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 12MHz |
| Connectivity: | SPI, UART/USART |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, Infrared, Power-Fail, POR, WDT |
| Number of I/O: | 32 |
| Program Memory Size: | 64KB (64K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.7V ~ 3.6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 44-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 44-TQFN-EP (7x7) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MAXQ610J-2544+T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT 288KB FLASH 100QFP
IC MCU 8BIT 32KB MROM 80PQFP
IC MCU 16BIT LFQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28QFN
LED TH T-1 3/4 5MM RED AMBER GRE
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44TQFN