
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FM3 MB9A140NA |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 40MHz |
| Connectivity: | CSIO, EBI/EMI, I²C, SPI, UART/USART |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 66 |
| Program Memory Size: | 288KB (288K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 32K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.65V ~ 3.6V |
| Data Converters: | A/D 17x12b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 96-LFBGA |
| Supplier Device Package: | 96-FBGA (6x6) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CY9AF144MABGL-GE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU
IC MCU 8BIT 32K FLASH SMD
IC MICRONTROLLER
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO204AC
CBL FMALE TO WIRE LEAD 12P 20'
KNOB KNURLED 0.250" METAL
IC MCU 32BIT 288KB FLASH 96FBGA