
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DeepCover® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Core Size: | 32-Bit |
| Speed: | 108MHz |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals: | DMA, PWM |
| Number of I/O: | 68 |
| Program Memory Size: | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 384K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.3V |
| Data Converters: | A/D 2x10b; A/D 1x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 144-TFBGA |
| Supplier Device Package: | 144-CTBGA (10x10) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MAX32560-LNS+T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MICROCONTROLLER 80QFP
IC MCU 16BIT LFQFP
IC BUS DRIVER RECEIVER SOP8
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFN
CONN RCPT MALE 5POS SOLDER CUP
NETWORK CABLE
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144CTBGA