
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | R8C/Lx/3AC |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | R8C |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | I²C, LINbus, SIO, SSU, UART/USART |
| Peripherals: | LCD, POR, PWM, Voltage Detect, WDT |
| Number of I/O: | 88 |
| Program Memory Size: | 96KB (96K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 10K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 20x10b; D/A 2x8b |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-BQFP |
| Supplier Device Package: | 100-QFP (14x20) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R5F2L3AACDFA#U1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT LFQFP
IC MCU 8BIT 8KB OTP
IC MCU 8BIT 32KB MROM 80LQFP
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 28DIP
CBL FMALE TO WIRE LEAD 5P 1.64'
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100MAPBGA
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100QFP