
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-8L MB89120 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | F²MC-8L |
| Core Size: | 8-Bit |
| Speed: | 4.2MHz |
| Connectivity: | Serial I/O |
| Peripherals: | POR, WDT |
| Number of I/O: | 24 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 128 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2V ~ 6V |
| Data Converters: | - |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | - |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MB89121PMC-G-XXX-JNE1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 8BIT 16KB MROM 64QFP
IC ANALOG
IC MCU 32BIT FLASH 96BGA
CAP CER 4700PF 250V X7R 1206
TRANS PNP 80V 0.7A TSMT3
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 120V
IC MCU 8BIT 4KB MROM 48LQFP