
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C16xx |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Core Processor: | C166 |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 20MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, SPI, SSC, UART/USART |
| Peripherals: | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 59 |
| Program Memory Size: | 48KB (48K x 8) |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 4K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.75V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 8x10b |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 80-QFP |
| Supplier Device Package: | PG-MQFP-80-7 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C164SL6RMCAKXUMA3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 16BIT LFQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 121CTBGA
IC MICROCONTROLLER
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 64TQFP
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
PATCHC 28AWG CAT6 CMR BLK 35FT
IC MCU 16BIT 48KB MROM 80MQFP