
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F²MC-16FX CY96340 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Core Processor: | F²MC-16FX |
| Core Size: | 16-Bit |
| Speed: | 56MHz |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, I²C, LINbus, SCI, UART/USART |
| Peripherals: | DMA, LVD, LVR, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O: | 82 |
| Program Memory Size: | 224KB (224K x 8) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| EEPROM Size: | - |
| RAM Size: | 8K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters: | A/D 24x10b SAR |
| Oscillator Type: | Internal |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 100-LQFP |
| Supplier Device Package: | 100-LQFP (14x14) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CY96F345DSBPMC-GS-UJF4E1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 80TFQFP
IC MCU
IC MM MCU
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL
VERO 29D WARM WHITE LED ARRAY
PNL MNT 24V YELLOW 8MM
IC MCU 16BIT 224KB FLASH 100LQFP