MPC857TCVR66B
Description
POWERQUICC RISC MICROPROCESSOR,
DataSheet
MPC857TCVR66B PDF
Type Description
Series:MPC8xx
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:66MHz
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1), 10/100Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C (TA)