MC68EC000EI10
Description
32-BIT, 10MHZ, CMOS, PQCC68
DataSheet
MC68EC000EI10 PDF
Type Description
Series:M680x0
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Core Processor:EC000
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:10MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:-
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)