MC68EN360VR25L
Description
QUICC COMMUNICATIONS CONTROLLER,
DataSheet
MC68EN360VR25L PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:CPU32+
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:25MHz
Co-Processors/DSP:Communications; CPM
RAM Controllers:DRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)