MC68360VR25VL
Description
QUICC COMMUNICATIONS CONTROLLER,
DataSheet
MC68360VR25VL PDF
Part Status:Active
Core Processor:CPU32+
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:25MHz
Co-Processors/DSP:Communications; CPM
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)