MPC8245LVV333D
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC MPU MPC82XX 333MHZ 352TBGA
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
MPC8245LVV333D PDF
Type Description
Series:MPC82xx
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:PowerPC 603e
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:333MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:SDRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 105°C (TA)