TCG104VGLAAAFA-AA20
Manufacturer
Kyocera Display
VIGOR # :
Description
LCD TFT DISPLAY VGA 10.4"
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
TCG104VGLAAAFA-AA20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:10.4" (264.16mm)
Viewing Area:211.20mm W x 158.40mm H