N80960SB10
Description
32-BIT, 10MHZ, CMOS, PQCC84
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
N80960SB10 PDF
Type Description
Series:i960
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Core Processor:i960
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:10MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:-
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 85°C (TC)