MPC855TCZQ66D4
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA
DataSheet
MPC855TCZQ66D4 PDF
Type Description
Series:MPC8xx
Package:Tray
Part Status:Last Time Buy
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:66MHz
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1), 10/100Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:-40°C ~ 95°C (TA)