MPC860ENCVR66D4
Description
POWERQUICC 32 BIT POWER ARCHITEC
DataSheet
MPC860ENCVR66D4 PDF
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:66MHz
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (4)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:-40°C ~ 95°C (TA)