XPC860DEZP50C1
Description
RISC MICROPROCESSOR, 32 BIT, POW
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
XPC860DEZP50C1 PDF
Type Description
Series:MPC86xx
Package:Bulk
Part Status:Active
Core Processor:MPC8xx
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:50MHz
Co-Processors/DSP:Communications; CPM
RAM Controllers:DRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (4), 10/100Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TJ)