MC68302RC20C
Description
LAN CONTROLLER, CMOS, CPGA132
DataSheet
MC68302RC20C PDF
Type Description
Series:M683xx
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:M68000
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 8/16-Bit
Speed:20MHz
Co-Processors/DSP:Communications; RISC CPM
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)