IDT79RC64V475-200DP
Description
IC MPU MIPS-I 200MHZ 208QFP
DataSheet
IDT79RC64V475-200DP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:MIPS-I
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 64-Bit
Speed:200MHz
Co-Processors/DSP:System Control; CP0
RAM Controllers:SDRAM
USB:-
Voltage - I/O:3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 85°C (TC)