MC68MH360RC33L
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC MPU M683XX 33MHZ 241PGA
DataSheet
MC68MH360RC33L PDF
Type Description
Series:M683xx
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:CPU32+
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:33MHz
Co-Processors/DSP:Communications; CPM
RAM Controllers:DRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10Mbps (1)
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:5.0V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)