PCX755BVZFU300LE
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
IC MPU POWERPC 300MHZ 360BGA
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
PCX755BVZFU300LE PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:PowerPC
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:300MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:-
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:-
SATA:-
USB:-
Voltage - I/O:2.5V, 3.3V
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C (TJ)