MC7448VS600NC
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
IC MPU MPC74XX 600MHZ 360FCCLGA
DataSheet
MC7448VS600NC PDF
Type Description
Series:MPC74xx
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:PowerPC G4
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:600MHz
USB:-
Voltage - I/O:1.5V, 1.8V, 2.5V
Operating Temperature:0°C ~ 105°C (TA)