IDT79RC32T351-133DH
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC MPU INTERPRISE 133MHZ 208QFP
Catalog
Embedded - Microprocessors
DataSheet
IDT79RC32T351-133DH PDF
Type Description
Series:Interprise™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:MIPS-II
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:133MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:SDRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10/100Mbps (1)
SATA:-
USB:USB 1.1 (1)
Voltage - I/O:2.5V, 3.3V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)