IDT79RC32T355-150DH
Description
IC MPU INTERPRISE 150MHZ 208QFP
DataSheet
IDT79RC32T355-150DH PDF
Type Description
Series:Interprise™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Core Processor:MIPS-II
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Speed:150MHz
Co-Processors/DSP:-
RAM Controllers:SDRAM
Graphics Acceleration:No
Display & Interface Controllers:-
Ethernet:10/100Mbps (1)
SATA:-
USB:USB 1.1 (1)
Voltage - I/O:2.5V, 3.3V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)