
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SmartFusion®2 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Architecture: | MCU, FPGA |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Flash Size: | 512KB |
| RAM Size: | 64KB |
| Peripherals: | DDR, PCIe, SERDES |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB |
| Speed: | 166MHz |
| Primary Attributes: | FPGA - 100K Logic Modules |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C (TJ) |
| Package / Case: | 1152-BBGA, FCBGA |
| Supplier Device Package: | 1152-FCBGA (35x35) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of M2S100T-1FC1152 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC SOC CORTEX-A53 484FCBGA
IC SOC CORTEX-M3 166MHZ 144TQFP
IC SOC CORTEX-A9 700MHZ 896FBGA
CAP CER 68 PF 200V NP0(C0G) 1206
CAP CER 0.047UF 6.3V X5R 01005
IC SOC CORTEX-M3 166MHZ 1152BGA
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 6A 125V