
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Zynq®-7000 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Architecture: | MCU, FPGA |
| Core Processor: | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ |
| Flash Size: | - |
| RAM Size: | 256KB |
| Peripherals: | DMA |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Speed: | 766MHz |
| Primary Attributes: | Artix™-7 FPGA, 85K Logic Cells |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C (TJ) |
| Package / Case: | 484-LFBGA, CSPBGA |
| Supplier Device Package: | 484-CSPBGA (19x19) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of XC7Z020-2CLG484CES is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC SOC CORTEX-M3 100MHZ 256FBGA
IC SOC CORTEX-A9 1.5GHZ 780FBGA
IC SOC CORTEX-A9 1.05GHZ 1152BGA
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 1206
N-SJ/TNC-SP LMR24 1.5M
IC SOC CORTEX-A9 766MHZ 484BGA
STM015SC2DX006HN = WDUALOBE