
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Zynq®-7000 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Architecture: | MCU, FPGA |
| Core Processor: | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ |
| Flash Size: | - |
| RAM Size: | 256KB |
| Peripherals: | DMA |
| Connectivity: | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Speed: | 800MHz |
| Primary Attributes: | Kintex™-7 FPGA, 350K Logic Cells |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C (TJ) |
| Package / Case: | 900-BBGA, FCBGA |
| Supplier Device Package: | 900-FCBGA (31x31) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of XC7Z045-2FFG900CES is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC SOC CORTEX-M3 80MHZ 144TQFP
IC SOC CORTEX-A9 800MHZ 896FBGA
IC SOC CORTEX-M3 100MHZ 208QFP
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766
N-SJB/TNC-SJB G316 1M
N-RP/TNC-RP RG58 0.25M
IC SOC CORTEX-A9 800MHZ 900FCBGA