
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SmartFusion® |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Architecture: | MCU, FPGA |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M3 |
| Flash Size: | 512KB |
| RAM Size: | 64KB |
| Peripherals: | DMA, POR, WDT |
| Connectivity: | EBI/EMI, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART |
| Speed: | 100MHz |
| Primary Attributes: | ProASIC®3 FPGA, 500K Gates, 11520 D-Flip-Flops |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Package / Case: | 288-TFBGA, CSPBGA |
| Supplier Device Package: | 288-CSP (11x11) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of A2F500M3G-1CS288I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC FPGA STRATIX 10 1760FBGA
IC FPGA STRATIX 10 1760FBGA
IC SOC CORTEX-A53 1517FCBGA
CAP CER 220PF 63V C0G/NP0 0805
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM
IC SOC CORTEX-M3 100MHZ 288CSP