
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Switch Circuit: | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 8:1 |
| Number of Circuits: | 1 |
| On-State Resistance (Max): | 25Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 8Ohm |
| Voltage - Supply, Single (V+): | 2.5V ~ 6V |
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | - |
| -3db Bandwidth: | 80MHz |
| Charge Injection: | - |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 10pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 100nA |
| Crosstalk: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of NLV74LVX8051DTR2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TQFN
IC SWITCH SINGLE 16LFCSP
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP
LOG CMOS MLTIPLXR 8CHAN
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
CONN PLUG HSG FMALE 13POS INLINE
CONNECTOR