
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Switch Circuit: | SPDT |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 2:1 |
| Number of Circuits: | 3 |
| On-State Resistance (Max): | 120Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | 6Ohm |
| Voltage - Supply, Single (V+): | 4.5V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Dual (V±): | ±1V ~ 5V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 34ns, 31ns |
| -3db Bandwidth: | 170MHz |
| Charge Injection: | - |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 3.5pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 100nA |
| Crosstalk: | -60dB @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 16-DHVQFN (2.5x3.5) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 74HCT4053BQ-Q100,1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC SWITCH SPST QUAD 16TSSOP
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16QSOP
IC ANALOG SWITCH SPST XSON6
XTAL OSC VCXO 280.5500MHZ LVDS
CONN HEADER VERT 16POS 1.27MM
CONN RCPT 12POS 0.039 GOLD SMD
IC MUX/DEMUX TRPL 2CH 16DHVQFN