74HCT4851PW-Q100,1
Manufacturer
Nexperia
VIGOR # :
Description
IC MUX/DEMUX 8CH ANLG 16TSSOP
Catalog
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
DataSheet
74HCT4851PW-Q100,1 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Switch Circuit:-
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:8:1
Number of Circuits:1
On-State Resistance (Max):210Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon):2Ohm
Voltage - Supply, Single (V+):4.5V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Dual (V±):-
Switch Time (Ton, Toff) (Max):25ns, 80ns
-3db Bandwidth:-
Charge Injection:-
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)):10pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max):100nA
Crosstalk:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)