PEX8636-AA50RBC G
Manufacturer
Broadcom
VIGOR # :
Description
IC PCI EXPRESS SWITCH 1156FCBGA
Catalog
Interface - Analog Switches - Special Purpose
DataSheet
PEX8636-AA50RBC G PDF
Type Description
Series:ExpressLane™
Package:Tray
Part Status:Active
Applications:PCI Express®
Multiplexer/Demultiplexer Circuit:-
Switch Circuit:-
Number of Channels:-
On-State Resistance (Max):-
Voltage - Supply, Single (V+):-
Voltage - Supply, Dual (V±):-
-3db Bandwidth:-
Features:Configurable
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:-
Supplier Device Package:1156-FCBGA (35x35)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MAX4579CWP
MAX4579CWP
SINGLE 8-TO-1 CAL-MUX
MAX4565CPP+
MAX4565CPP+
BIDIRECTIONAL RF/VIDEO SWITCH
TS3L500RHUR
TS3L500RHUR
TS3L500 16-BIT TO 8-BIT SPDT GIG
C0805C222J2RECAUTO7210
C0805C222J2RECAUTO7210
CAP CER 0805 2.2NF 200V X7R 5%
C15540_STRADA-2X2-T3-PC
C15540_STRADA-2X2-T3-PC
LENS ARRAYSQUARE4 POS50 X 50MM (