SN75LVDM977DLR
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC TRANSCEIVER 9/9 56SSOP
Catalog
Interface - Drivers, Receivers, Transceivers
DataSheet
SN75LVDM977DLR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Transceiver
Protocol:-
Number of Drivers/Receivers:9/9
Duplex:-
Receiver Hysteresis:-
Data Rate:-
Voltage - Supply:4.75V ~ 5.25V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)