LM4250CMX
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Catalog
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
DataSheet
LM4250CMX PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Amplifier Type:General Purpose
Number of Circuits:1
Output Type:-
Slew Rate:-
Gain Bandwidth Product:250 kHz
-3db Bandwidth:-
Current - Input Bias:75 nA
Voltage - Input Offset:6 mV
Current - Supply:100µA
Current - Output / Channel:-
Voltage - Supply, Single/Dual (±):±1V ~ 18V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)