72V05L35J
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC
Catalog
Logic - FIFOs Memory
DataSheet
72V05L35J PDF
Type Description
Series:72V
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Memory Size:72K (8K x 9)
Function:Asynchronous
Data Rate:22.2MHz
Access Time:35ns
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max):75mA
Bus Directional:Uni-Directional
Expansion Type:Depth, Width
Programmable Flags Support:No
Retransmit Capability:Yes
FWFT Support:No
Operating Temperature:0°C ~ 70°C