S27KL0641DABHA030
Manufacturer
Cypress Semiconductor
VIGOR # :
Description
IC PSRAM 64MBIT PARALLEL 24FBGA
Catalog
Memory
DataSheet
S27KL0641DABHA030 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100, HyperRAM™ KL
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:PSRAM
Technology:PSRAM (Pseudo SRAM)
Memory Size:64Mb (8M x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:100 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:40 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)