SST26VF080AT-104I/MF
Description
IC FLASH 8MBIT SPI/QUAD 8WDFN
DataSheet
SST26VF080AT-104I/MF PDF
Type Description
Series:SST26 SQI®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Technology:FLASH
Memory Size:8Mb (1M x 8)
Memory Interface:SPI - Quad I/O
Clock Frequency:104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:1.5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)