AS6C4016-55BINTR
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 48TFBGA
DataSheet
AS6C4016-55BINTR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:4Mb (256K x 16)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)