S-25A128B0A-J8T2U3
Manufacturer
ABLIC U.S.A. Inc.
VIGOR # :
Description
IC EEPROM 128KBIT SPI 8SOPJ
Catalog
Memory
DataSheet
S-25A128B0A-J8T2U3 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:EEPROM
Technology:EEPROM
Memory Size:128Kb (16K x 8)
Memory Interface:SPI
Clock Frequency:6.5 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:5ms
Access Time:-
Voltage - Supply:2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)