IS43R86400F-5TL
Description
IC DRAM 512MBIT PAR 66TSOP II
DataSheet
IS43R86400F-5TL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Technology:SDRAM - DDR
Memory Size:512Mb (64M x 8)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:15ns
Access Time:700 ps
Voltage - Supply:2.3V ~ 2.7V
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)